تجاریسایر موضوعات تجاری

وکیل مالیاتی | وظایف و شرایط؛ یک وکیل مالیاتی چگونه به شما سود می‌رساند؟

در این مقاله قصد داریم تا به بررسی عنوان وکیل مالیاتی بپردازیم؛ وقتی از چنین وکیلی صحبت می‌کنیم شخصی مورد نظر ما است که در هر دو حوزه مالی، حسابداری و حقوق تحصیل کرده و صاحب تجربه می‌باشد و منظور از حقوق به طور خاص قوانین مالیاتی می‌باشد. از نظر مالی و حسابداری این وکیل باید موجب شود تا سود به حداکثر برسد و در مقابل هزینه‌ها کاهش پیدا کند. از نظر حقوقی وکیل مالیاتی باید تمام تلاش خود را بکند تا دسترسی به این سود در مدت کوتاهی انجام شود. به عبارت دیگر سود در مدت کوتاه به حداکثر برسد. بنابراین کار چنین وکیلی بسیار پیچیده‌تر از یک وکیل حقوقی است.

برای دریافت مشاوره حقوقی می توانید با متخصصین و وکلای با تجربه وکیل دات کام با شماره 02166419012 تماس بگیرید.

ویژگی‌های وکیل مالیاتی

با توجه به توضیحاتی که در بالا ارائه شد متوجه می‌شویم که وکیل مالیاتی باید در زمینه تخصص خود تجربیات و دانش بسیاری داشته باشد. همچنین او باید دارای مدرک تحصیلی در رشته‌های حقوق و مالی و اقتصاد نیز باشد. این وکیل باید در زمینه مذاکرات تسلط کافی داشته باشد. به عبارت دیگر روابط عمومی بالای او موجب می‌شود تا بتواند مذاکرات بین طرفین را کنترل کند و در نهایت از بروز زیان جلوگیری نماید.

نکته‌ای که باید به آن توجه شود این است که بازاریابی و تبلیغات باید متناسب با شرکت باشد و در مواردی علی رغم هزینه‌های بسیار این تناسب مورد توجه قرار نمی‌گیرد. وکیل مالیاتی وظیفه دارد با بررسی تمام جوانب بازاریابی و تبلیغات متناسب با شرکت را ارائه دهد تا همانطور که اشاره شد از بروز زیان جلوگیری کند. چراکه این امر از نظر حقوقی و همچنین مالی از اهمیت بسیاری برخوردار می‌باشد.

همچنین این وکیل با تسلطی که بر روی قانون دارد می‌تواند مسیر پرونده‌ها را کوتاه کند. البته نکته حائز اهمیت این است که تجربه او نیز برای انجام این کار بسیار موثر می‌باشد.

با تمام این توضیحات در می‌یابیم که حضور این وکیل موجب می‌شود تا از بسیاری از زیان‌ها جلوگیری شود مانند پرداخت مالیات مضاعف.

وظائف وکیل مالیاتی

با توجه به اینکه وکیل مالیاتی با قوانین و آیین‌نامه‌های مالیاتی آشنایی دارد می‌تواند با توجه به دانش و تجربه خود موجب شود تا یک سازمان، مالیات کمتری را پرداخت کند. این امر در دو صورت تحقق پیدا می‌کند.

دادرسی مالیاتی

فرم اظهارنامه مالیاتی هر سال توسط کسانی که از صاحبان مشاغل محسوب می‌شوند به اداره مالیات ارسال می‌شود. در مواردی ممکن است مأمور ممیز مالیاتی تشخیص بدهد که فرم به درستی پر نشده است و مبلغ مالیات آن مبلغ اظهار شده نمی‌باشد. در صورت تحقق چنین موقعیتی وکیل مالیاتی باید پرونده را به دست بگیرد و در مراجع حل اختلاف حاضر شود و از اظهارنامه مالیاتی که به آن ایراداتی وارد شده است دفاع کند تا در نهایت موجب شود که همان مبلغ قید شده در اظهارنامه مالیاتی پرداخت گردد.

پشتیبانی مالیاتی

منظور از پشتیبانی مالیاتی این است که وکیل مالیاتی موکل خود را با کلیات آشنا کند. به عبارت دیگر قوانین مالیاتی دارای پیچیدگی‌هایی می‌باشد که این وکیل وظیفه دارد موکلین خود را در جریان آن‌ها قرار دهد. این امر در نهایت موجب می‌شود تا صورت‌های مالیاتی به صورت شفاف تنظیم شوند و حداقل مالیات پرداخت گردد.

در واقع پشتیبانی مالیاتی را می‌توان فرایندی دانست که وکیل مالیاتی اعمالی نظیر معرفی کردن راه‌های استفاده از معافیت‌های مالیاتی، نظارت کردن بر قرارداد‌هایی که توسط شرکت‌ها منعقد می‌شود و مواردی از این قبیل را انجام می‌دهد.

انواع مالیات

مالیات به دو گروه تقسیم می‌شود: مالیات مستقیم و مالیات غیر‌مستقیم. مالیات مستقیم توسط مأمورین مالیاتی به طور مستقیم از دارایی یا درآمد پرداخت‌کنندگان مالیات دریافت می‌گردد و مالیات غیرمستقیم مالیاتی است که از تمامی شهروندان اخذ می‌گردد بدون این که محسوس باشد.

برای دریافت اطلاعات بیشتر در خصوص وکیل مالیاتی، به کانال تلگرام حقوقی وکیل دات کام مراجعه نمایید . کارشناسان مرکز مشاوره حقوقی وکیل دات کام نیز آماده اند تا با ارائه خدماتی در زمینه مشاوره حقوقی تلفنی وکیل دات کام به سوالات شما عزیزان پیرامون وکیل مالیاتی پاسخ دهند .

برای دریافت مشاوره حقوقی می توانید با متخصصین و وکلای با تجربه وکیل دات کام با شماره 02166419012 تماس بگیرید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
دریافت مشاوره