حقوقیسایر موضوعات حقوقی

راهنمای آزادسازی سهام عدالت | نحوه و مراحل آزادسازی سهام عدالت

نحوه آزادسازی سهام عدالت چگونه است ؟ سهام عدالت قسمتی از سهام شرکت‌های دولتی معین است که به قشر‌های کم درآمد جامعه تعلق می‌گیرد. این کار به منظور توزیع ثروت میان بخش‌های کم درآمد جامعه انجام می‌شود. سهام عدالت به اشخاصی که مشمول این طرح هستند پرداخت می‌شود. 

برای دریافت مشاوره حقوقی می توانید با متخصصین و وکلای با تجربه وکیل دات کام با شماره 02166419012 تماس بگیرید.

استفاده از سهام عدالت

دو انتخاب و امکان برای سهامداران عدالت پیش‌بینی شده است: اولین روش این است که سهامداران، سهام خود آزاد نکرده و تصرفی در آن نداشته باشند. این روش غیر‌مستقیم بوده و شرکت‌های سرمایه‌گذاری استانی سود سهام را به حساب سهامداران واریز می‌نمایند. این روش پیش‌فرض بوده و سهامداران لازم نیست برای انتخاب این روش کاری انجام دهند.

روش دوم به صورت مستقیم بوده و آزادسازی سهام را شامل می‌شود. در این انتخاب مدیریت سهام مستقیما در اختیار مالک سهام قرار می‌گیرد.

راهنمای آزادسازی سهام عدالت

سهامداران با آزادسازی سهام عدالت خود امکان نقل و انتقال آن را در بازار بورس پیدا می‌کنند. این آزادسازی از طریق سامانه سهام عدالت انجام می‌شود.

توصیه می‌کنیم مقاله استعلام سهام عدالت را مطالعه نمایید.

مراحل آزادسازی سهام عدالت در سامانه

برای آزادسازی سهام عدالت مراحلی را باید انجام دهید. ابتدا برای انتخاب این روش مطمئن بشوید زیرا پس از آزادسازی سهام امکان بازگشت به روش غیرمستقیم را ندارید.

ابتدا وارد صفحه خود در سامانه سهام عدالت شوید. پس از ورود، گزینه آزادسازی سهام عدالت را انتخاب کنید.

در مرحله بعد مطالب نمایش داده شده را مشاهده نموده و بعد از آن گزینه ادامه را وارد نمایید.

در صفحه بعد توضیحاتی راجع به آزادسازی سهام و چگونگی انجام این کار نشان داده می‌شود، بعد از مطالعه آن گزینه مطالب فوق را مطالعه کرده و قبول دارم را انتخاب کرده و بعد از آن ثبت روش مستقیم را بزنید.

در قسمت بعد شماره تلفن همراه خود را تایید کنید تا پیامک تایید برای شما فرستاده شود. در صورت صحیح بودن گزینه تایید و ادامه را بزنید، ولی اگر شماره تلفن همراه مورد تایید شما نیست در کادر خالی شماره جدید را وارد نمایید.

آخرین مرحله آزادسازی 

در آخرین مرحله باید کد تاییدی که به تلفن همراه شما فرستاده شده را در کادر خالی یادداشت کرده و ثبت نهایی را بزنید.

با اتمام این مراحل شما سهام خود را آزاد کرده و روش مستقیم را انتخاب کرده‌اید.

نکته: وقتی که سهام خود را آزاد کردید باید برای فعالیت در زمینه بورس، در سامانه سجام ثبت نام نموده و کد بورسی خود را دریافت کنید.

برای دریافت اطلاعات بیشتر در خصوص آزادسازی سهام عدالت، به کانال تلگرام حقوقی وکیل دات کام مراجعه نمایید . کارشناسان مرکز مشاوره حقوقی وکیل دات کام نیز آماده‌اند تا با ارائه خدماتی در زمینه مشاوره حقوقی تلفنی وکیل دات کام به سوالات شما عزیزان پیرامون آزادسازی سهام عدالت پاسخ دهند .

برای دریافت مشاوره حقوقی می توانید با متخصصین و وکلای با تجربه وکیل دات کام با شماره 02166419012 تماس بگیرید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
دریافت مشاوره