خانوادهسایر موضوعات خانواده

اثبات خیانت از طریق چت | خیانت همسر از طریق تلگرام و اینستاگرام و سایر شبکه‌های اجتماعی

امروزه با وجود گوشی‌های هوشمند و تلفن‌های همراه پیشرفته راه برای خیانت‌های مجازی از طریق چت بسیار بازتر شده است و افراد می‌توانند با استفاده از شبکه‌های اجتماعی داخلی و خارجی به راحتی رابطه نامشروع برقرار کنند. در ادامه توضیحات کاملی را در خصوص اثبات خیانت همسر از طریق چت ارائه می‌نماییم.

برای دریافت مشاوره حقوقی می توانید با متخصصین و وکلای با تجربه وکیل دات کام با شماره 02166419012 تماس بگیرید.

اثبات خیانت از طریق چت

گاهی ممکن است زن یا شوهر از طریق چت به یکدیگر خیانت کنند. این به این معناست که فرد خیانت کننده در پیامرسان‌ها با شخصی که به او محرم نیست ارتباط نامشروع برقرار می‌کند.

در صورتی که فرد متوجه شود که همسرش از طریق چت به او خیانت کرده است می‌تواند با شکایت در دادگاه خواهان مجازات او شود. البته ثابت کردن خیانت با ارائه چت‌های همسر بسیار مشکل است و در صورتی که مدرک کافی وجود نداشته باشد بهتر است از طرح شکایت در این مورد صرف نظر نمایید.

برای آشنایی با سایر راه های اثبات خیانت همسر کلیک کنید.

اثبات خیانت از طریق چت چگونه امکان پذیر است ؟

برخی از افراد تصور می‌کنند که با گرفتن عکس و اسکرین شات از پیام‌های همسر که خیانت او را نشان می‌دهد می‌توانند در دادگاه نیز خیانت او را اثبات نمایند. اما در این باره باید بگوییم که اسکرین شات اعتبار قانونی ندارد و نمی‌تواند خیانت همسر را ثابت کند. برای اثبات خیانت از طریق چت می‌بایست به یکی از سه روش زیر عمل نمود:

پرینت چت‌های همسر

چنانچه فرد از طریق پیامرسان‌های داخلی اقدام به خیانت نموده باشد می‌توان با دسترسی به پرینت چت‌های او خیانت را اثبات نمود. البته گرفتن پرینت چت افراد فقط توسط دادگاه امکان پذیر می‌باشد. در صورتی که از فرد شکایت شود و او از طریق شبکه اجتماعی داخلی اقدام به خیانت نموده باشد دادگاه پرینت چت‌های او را گرفته و خیانت اثبات می‌شود.

دارا بودن شاهد

چنانچه در هنگام خیانت از راه چت‌ کردن دو نفر شاهد وجود داشته باشند و خیانت را دیده باشند می‌توانند در دادگاه علیه فرد شهادت دهند و خیانت او را ثابت کنند.

دسترسی داشتن به اطلاعات موبایل

چنانچه همسر در یک شبکه اجتماعی خارجی اقدام به خیانت نموده باشد و امکان گرفتن پرینت چت‌های او نباشد از یک راه دیگر نیز می‌توان خیانت او را ثابت کرد. چنانچه فرد پسورد و اطلاعات پیامرسان نصب شده در تلفن همسرش را در اختیار داشته باشد می‌تواند به چت‌ها دسترسی پیدا کند و از آن‌ها برای اثبات خیانت استفاده نماید.

برای آشنایی با راه های حقوقی مواجهه با خیانت همسر کلیک کنید.

در صورتی که مدارک کافی برای اثبات خیانت وجود نداشته باشد بهتر است از شکایت صرف نظر نمود زیرا اگر بعد از شکایت نتوانید مدارک کافی به دادگاه ارائه نمایید و خیانت را اثبات کنید به جرم افترا محکوم خواهید شد و شخص می‌تواند از شما در دادگاه شکایت نماید.

برای دریافت مشاوره حقوقی می توانید با متخصصین و وکلای با تجربه وکیل دات کام با شماره 02166419012 تماس بگیرید یا می توانید مقالات مجله حقوقی وکیل دات کام را مطالعه نمایید.

 

برای دریافت اطلاعات بیشتر در خصوص اثبا‌ت خیا‌نت ا‌ز طریق چت، به کانال تلگرام حقوقی وکیل دات کام مراجعه نمایید. کارشناسان مرکز مشاوره حقوقی وکیل دات کام نیز آماده‌اند تا با ارائه خدماتی در زمینه مشاوره حقوقی تلفنی وکیل دات کام به سوالات شما عزیزان پیرامون اثبا‌ت خیا‌نت ا‌ز طریق چت پاسخ دهند.

 

 

سوالات متدوال

آیا خیانت از طریق چت جرم محسوب می‌شود ؟

بله جرم محسوب می‌شود و فرد خیانت کننده طبق قانون مجازات خواهد شد.

ا‌ثبات خیانت ا‌ز طریق چت با گرفتن پرینت چت‌ها امکان پذیر است ؟

بله

دارا بودن دو شاهد می‌تواند باعث اثبات خیانت شود ؟

بله در صورتی که هر دو نفر شاهد خیانت بوده باشند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
دریافت مشاوره