اسناد تجاریتجاری

جعل سند تک برگی

جعل سند و اسناد از گذشته تا‌ کنون ‌توسط مجرمین ‌صورت می‌گرفته است و باعث خسارت به مالکین می‌شده است که هم اکنون نیز در برخی موارد جعل سند صورت می‌گیرد. در ادامه قصد داریم در مورد جعل سند تک برگی و استعلام اصل بودن آن توضیحات مفیدی را خدمتتان ارائه نماییم، با ما همراه باشید.

برای دریافت مشاوره حقوقی می توانید با متخصصین و وکلای با تجربه وکیل دات کام با شماره 02166419012 تماس بگیرید.

جعل سند تک برگی امکانپذیر است ؟

با وجود اینکه ‌‌‌سند تک برگی به صورت مکانیزه تولید می‌شود و جعل آن بسیار دشوار است اما در برخی موارد دیده شده است که مجرم این سختی را به دوش کشیده و ‌‌‌سند را با وجود سخت بودن جعل می‌کند تا بتواند از ملک و املاک افراد دیگر سوء استفاده کند. برای مثال فردی ‌‌‌سند خانه خود را جعل می‌کند و آن را به صورت همزمان به چند نفر می‌فروشد تا بتواند با فروش یک خانه پول چندین خانه را به دست بیاورد و کلاهبرداری کند. برای آشنایی با ارکان سند رسمی کلیک کنید.

استعلام و تشخیص اصل بودن سند تک برگی

یکی از مواردی که ممکن است باعث نگرانی افراد شود جعلی بودن‌‌‌‌ سند‌های تک برگی می‌باشد که در این باره باید بگوییم‌ هیچ جای نگرانی وجود ندارد و فرد می‌تواند برای تشخیص اصل بودن ‌‌‌سند استعلام بگیرد. برای این ‌کار به دو روش زیر می‌توان عمل‌ نمود. برای آشنایی بیشتر با ویژگی های سند تک برگ کلیک کنید.

  • از فرد فروشنده بخواهید که استعلام ثبتی ‌‌‌سند را پیش از معامله به شما ارائه دهد و شما را مطمئن‌ کند که ‌‌‌سند اصل بوده و جعلی نیست.
  • شما می‌توانید با رجوع به سامانه ثبت اسناد رسمی و ورود به این سامانه استعلام بگیرید که ‌‌‌سند مورد نظرتان اصل است یا جعل شده که برای این‌کار می‌بایست شناسه ‌‌‌سند را در سامانه وارد کنید تا اطلاعات کامل آن را مشاهده کنید و از اصل بودنش اطمینان حاصل فرمایید.
توجه داشته باشید که جعل نمودن ‌‌‌سند تک برگی بسیار کم اتفاق می‌افتد و معمولا چون ‌‌‌سند دارای هولوگرام مخصوص می‌باشد نمی‌توان ‌آن را جعل نمود.

امکان جعل سند توسط کارمندان رسمی

از آن جا که برخی نگران پارتی بازی و یا امکان دادن رشوه به کارمندان ثبت اسناد جهت جعل سند اراضی یا سایر املاک هستند، آقای سعادتیان مدیر کل ثبت اسناد و املاک تهران اعلام کرد که کارمندان به هیچ عنوان نمی‌توانند این کار را انجام بدهند، چرا که از قانون اطلاع دارند و می‌دانند که به سرعت جعلی بودن سند مشخص می‌شود. صمن اینکه تمامی اطلاعات املاک و اسناد در بانک اطلاعاتی ذخیره شده و تمامی آن‌ها دارای نقشه کاداستر و کروکی هستند.

برای دریافت اطلاعات بیشتر در خصوص جعل سند تک برگی، به کانال تلگرام حقوقی وکیل دات کام مراجعه نمایید. کارشناسان مرکز مشاوره حقوقی وکیل دات کام نیز آماده‌اند تا با ارائه خدماتی در زمینه مشاوره حقوقی تلفنی وکیل دات کام به سوالات شما عزیزان پیرامون جعل سند تک برگی پاسخ دهند.

برای دریافت مشاوره حقوقی می توانید با متخصصین و وکلای با تجربه وکیل دات کام با شماره 02166419012 تماس بگیرید یا می توانید مقالات مجله حقوقی وکیل دات کام را مطالعه نمایید.
سند تک برگی قابل جعل است؟

جعل این نوع سند کار بسیار دشواری است و کم اتفاق می‌افتد. با تدابیری که در اسناد رسمی در خصوص سندهای تک برگی اتخاذ شده، جعلی بودن سند به سرعت مشخص می‌شود

برای استعلام اصل بودن سند تک برگی باید به چه سامانه ای وارد شد؟

می‌بایست به سامانه ثبت اسناد رسمی وارد شوید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
دریافت مشاوره