تجاریسایر موضوعات تجاری

اتحادیه ماشین ساز و فلز تراش تهران

آیا شما با اتحادیه صنف ماشین ساز و فلز تراش تهران آشنا هستید؟ اتحادیه‌های اصناف معمولاً از افراد خوشنام همان صنف جهت اداره امور داخلی و احقاق حقوق صنف تشکیل می‌شود. اتحادیه‌ها شامل کسانی می‌شوند که برای حفظ حقوق شغل خود و حرفه موردنظرشان دارای اهداف مشترکی هستند. و برای رسیدن به این اهداف در یک مسیر گام برمی‌دارند. اتحادیه صنف ماشین ساز و فلز تراش تهران جزو اتحادیه‌های فعال و معتبر تهران می‌باشد. در ادامه این مطلب به معرفی اتحادیه صنف ماشین ساز و فلز تراش تهران می‌پردازیم. برای آشنایی کلی با مراحل دریافت جواز کسب از این اتحادیه کلیک کنید.

برای دریافت مشاوره حقوقی می توانید با متخصصین و وکلای با تجربه وکیل دات کام با شماره 02166419012 تماس بگیرید.

اتحادیه صنف ماشین ساز و فلز تراش تهران

اتحادیه اصناف از افراد خوش‌نام همان صنف تشکیل می‌شوند و گاهی ممکن است. چند صنف مرتبط باهم در یک اتحادیه جمع گردند. اتحادیه صنف ماشین‌ساز و فلزتراش تهران یکی از اتحادیه‌های فعال و معتبر موجود در شهر تهران می‌باشد. این اتحادیه جهت حمایت از حقوق افراد صنفی خود و ایجاد همکاری در میان آن‌ها و همچنین بهبود بخشیدن خدمات به مصرف‌کنندگان ایجاد گشته است.

مدیریت امور اتحادیه صنف ماشین‌ساز و فلزتراش تهران توسط اعضای هیئت‌مدیره انجام می‌گیرد. اعضای هیئت‌مدیره هر چهار سال یک‌بار و به‌واسطه برگزاری انتخابات تعیین می‌گردند. بدین‌صورت که فعالین و شاغلین در صنف هر چهار سال در پای صندوق رای می‌آیند. و به کاندید موردنظر خود برای عضویت در هیئت‌مدیره اتحادیه صنف ماشین‌ساز و فلزتراش تهران رای می‌دهند. اعضای اصلی هیئت‌مدیره اتحادیه اصناف شامل رئیس اتحادیه، نائب رئیس اتحادیه، دبیر اتحادیه، خزانه‌دار اتحادیه، اعضای معمولی هیئت‌مدیره و بازرس اتحادیه می‌شود. تعداد اعضای هیئت‌مدیره اتحادیه صنف ماشین‌ساز و فلزتراش تهران با توجه به اعضای شاغل در اتحادیه تعیین می‌گردد. جهت شرکت در این انتخابات وارد سامانه ساران بشوید.

رسته‌های وابسته به اتحادیه صنف ماشین ساز و فلز تراش تهران

اتحادیه صنف ماشین‌ساز و فلزتراش تهران شامل رسته‌های دیگر و وابسته به خود می‌باشد. این رسته‌ها به شرح زیر هستند.

 • قالب‌سازی
 • ریخته‌گری انواع قطعات آهنی و چدنی در قالب‌های ماسه‌ای
 • تولید و تعمیر انواع ماشین‌های هیدرولیکی صنعتی
 • پرس‌کاری فلزات
 • سوپاپ تراشی و چرخ‌دنده زنی
 • تراشکاری و فلزکاری
 • تولید سایر محصولات فلزی طبقه‌بندی نشده در جای دیگر مانند در بطری، درپوش و سرپوش، وسایل شومینه، قرقره جرثقیل و…
 • تعمیر و تولید میل‌لنگ ماشین‌آلات صنعتی
 • تراشکاری موتور خودرو
 • تولید و تعمیر ادوات و ماشین‌آلات کشاورزی (به‌جز کمباین و تیلر)
 • طراحی و تولید قطعات فلزی اتومبیل نظیر لوازم‌یدکی اتومبیل
 • تولید وسایل بهداشتی فلزی ساختمانی
 • تعمیر و تولید قطعات لوازم‌خانگی برقی
 • تولید و تعمیر انواع پمپ، موتورپمپ، سوپاپ، شیر و لوازم‌یدکی آن
 • تعمیر لوازم کوچک برقی منزل به جز لوازم صوتی و تصویری

برای دریافت جواز کسب تراشکاری و فلزکاری کلیک کنید.

عضویت در اتحادیه

اگر شما قصد دارید در یکی از رسته‌های اتحادیه صنف ماشین‌ساز و فلز تراش تهران فعالیت نمایید. اولین گام دریافت مجوز قانونی نمودن فعالیت خودتان می‌باشد. چراکه بر اساس قانون نظام صنفی افرادی که قصد دارند یک واحد اقتصادی در یک مکان ثابت یا با استفاده از وسیله سیار دایر نمایند موظف به دریافت پروانه کسب می‌باشد. شما برای اینکه عضوی از اتحادیه صنف ماشین‌ساز و فلزتراش تهران شوید. باید اقدام به راه‌اندازی یک واحد صنفی در این حوزه، دریافت جواز کسب و پرداخت حق عضویت نمایید. خوب است بدانید که اتحادیه صنف ماشین‌ساز و فلزتراش تهران هم برای اشخاص حقوقی و هم برای اشخاص حقیقی پروانه کسب صادر می‌نماید.

برای شرکت در آزمون و امتحان کسب و کار، وارد سامانه آموزش اصناف بشوید.

دوره آموزشی و آزمون اتحادیه صنف ماشین ساز و فلز تراش تهران

برای دریافت جواز کسب از اتحادیه صنف ماشین‌ساز و فلزتراش تهران ابتدا باید یک دوره آموزشی را بگذرانید. بعد از اتمام دوره آموزشی جهت ادامه روند صدور جواز کسب باید موفق به کسب نمره حدنصاب آزمون این دوره شوید. نمره حدنصاب در دوره‌های آموزشی حضوری نمره ۱۰ و در دوره‌های آموزشی غیرحضوری نمره ۱۲ می‌باشد. با موفقیت در آزمون به شما یک گواهینامه پایان دوره اعطا می‌شود. برای شرکت در این دوره آموزشی به‌منظور ارتقاء میزان آگاهی دانش و سطح مهارت افراد برگزار می‌گردد، باید هزینه آموزش پرداخت شود. کسانی که موفق نشوند در اولین تجربه آزمون، نمره حدنصاب را کسب کنند. می‌توانند برای دومین بار با پرداخت ۲۰ درصد از هزینه آموزش در آزمون شرکت نمایند‌.
خوب است بدانید که آزمون پایان دوره آموزش برای افراد باسواد به‌صورت کتبی و سؤالات چهارگزینه‌ای می‌باشد. اما آزمون برای افراد بی‌سواد به‌صورت شفاهی انجام می‌گیرد.

اگر در مورد هزینه های پرداختی مساله ای برایتان پیش امده می توانید از طریق کمیسیون رسیدگی به شکایات یا اتاق اصناف تهران یا شهرستان مربوطه اقدام کنید.

هزینه‌های قابل پرداخت به اتحادیه صنف ماشین ساز و فلز تراش تهران

منابع مالی اتحادیه صنف ماشین‌ساز‌و فلزتراش تهران عبارت است از:

 • حق عضویت که توسط افراد صنفی و اعضای اتحادیه به صورت سالانه برای تأمین هزینه‌های اتحادیه پرداخت می‌شود.
 • مبالغی که اتحادیه برای خدمات غیرموظف خود دریافت می‌کند مانند ارائه خدمات فنی و آموزشی.
 • به اتحادیه بابت دریافت مالیات عوارض هزینه خدمات شهرداری‌ها و سازمان‌های وابسته به دولت کارمزد پرداخت می‌شود.
 • قسمتی از مبالغ پرداخت شده برای صدور و تمدید جواز کسب متعلق به اتحادیه است.
 • اشخاص حقیقی یا حقوقی می‌توانند کمک‌های مالی به اتحادیه نمایند.

آدرس و تلفن اتحادیه صنف ماشین ساز و فلز تراش تهران

اتحادیه صنف ماشین‌ساز و فلزتراش تهران در خیابان امام خمینی، نبش میدان حر، بن‌بست افراشته، پلاک ۴ واقع‌شده است. تلفن مجموعه اتحادیه صنف ماشین‌ساز و فلز تراش تهران ۶۶۹۵۰۱۶۷_۰۲۱ می‌باشد.

برای دریافت مشاوره حقوقی و تجاری می توانید با متخصصین و وکلای با تجربه وکیل دات کام با شماره 02166419012 تماس بگیرید یا می توانید مقالات مجله حقوقی وکیل دات کام را مطالعه نمایید.

سؤالات متداول

اتحادیه صنف ماشین سازو فلزتراش تهران به چه منظور تشکیل شده است ؟
اتحادیه جهت حمایت از حقوق افراد صنفی خود و ایجاد همکاری در میان آن‌ها و همچنین بهبود بخشیدن به ارائه خدمات به مصرف‌کنندگان ایجاد گشته است.
مرکز اتحادیه صنف ماشین‌ساز و فلزتراش تهران در کجا واقع‌شده است ؟
اتحادیه صنف ماشین ساز و فلز تراش تهران در خیابان امام خمینی، نبش میدان حر، بن‌بست افراشته، پلاک ۴ واقع‌شده است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا
دریافت مشاوره