تجاریسایر موضوعات تجاری

اتحادیه پوشاک تهران

اتحادیه صنف پوشاک تهران به طور کامل در ادامه معرفی شده است. اصناف درواقع انجمن‌های متشکل از افرادی دارای یک پیشه و حرفه مشابه هستند. و اتحادیه نیز از افراد صنفی تشکیل می‌گردد که با داشتن اهدافی مشترک برای حفظ حقوق حرف‌های موردنظر خود تلاش می‌نمایند. اتحادیه صنف تولیدکنندگان و فروشندگان پوشاک تهران نیز یکی از اتحادیه‌های فعال و معتبر در شهر تهران است. در ادامه این مطلب به معرفی اتحادیه صنف تولیدکنندگان و فروشندگان پوشاک تهران می‌پردازیم.

برای دریافت مشاوره حقوقی و تجاری می توانید با متخصصین و وکلای با تجربه وکیل دات کام با شماره 02166419012 تماس بگیرید.

اتحادیه پوشاک تهران

اتحادیه صنف تولیدکنندگان و فروشندگان پوشاک تهران یکی از اتحادیه‌های معتبر و فعال در شهر تهران است. این اتحادیه باهدف احقاق حقوق صنفی و ایجاد همکاری مناسب در میان افراد صنفی و همچنین بهبود بخشیدن به ارائه خدمات به مصرف‌کنندگان ایجادشده است. از دیگر اهداف تشکیل اتحادیه‌ها می‌توان به اجرای قوانین نظام صنفی و آیین‌نامه‌ها و مصوبات در اتحادیه و میان افراد صنفی‌اش اشاره نمود.

اداره امور اتحادیه‌های اصناف بر عهده افراد خوش‌نام از همان صنف می‌باشد. اعضای هیئت‌مدیره اتحادیه صنف هر ۴ سال یک‌بار با برگزاری انتخابات و رای شاغلین در صنف اتحادیه انتخاب می‌گردند. اعضای هیئت‌مدیره شامل رئیس اتحادیه، معاون رئیس، دبیر و خزانه‌دار اتحادیه، بازرس اتحادیه و اعضای معمولی اتحادیه می‌شود. هیئت‌مدیره فعلی اتحادیه صنف تولیدکنندگان و فروشندگان پوشاک تهران عبارت‌اند از:

 • ابوالقاسم آقا حسین شیرازی
 • کامبیز مروت جو
 • محمدحسین عرب کرمی
 • مهناز امیر معز
 • محمود رفیع پور
 • منصور الیاسی
 • مجید افتخاری
 • اکرم قاضی دیزجی

جهت شرکت در این انتخابات وارد سامانه ساران بشوید.

آدرس و تلفن اتحادیه پوشاک تهران

این اتحادیه در شهر تهران، میدان سپاه، خیابان پادگان ولیعصر، بعد از خیابان بوشهر و پلاک ۲۲ و ۲۴ واقع‌شده است.

تلفن تماس با اتحادیه ۷۷۵۰۱۴۵۲_۰۲۱ می‌باشد.

وظایف و خدمات اتحادیه پوشاک تهران

اهداف و وظایف اتحادیه‌ها در قانون نظام صنفی به‌طور کامل شرح داده‌شده است. این وظایف بر خدمات در ماده ۳۰ قانون نظام صنفی در چند بند مختلف آورده شده است. از مهم‌ترین وظایف خدمات اتحادیه‌های اصناف می‌توان به صدور و تمدید پروانه کسب برای متقاضیان فعالیت در صنف موردنظر و همچنین نظارت بر فعالیت این اعضا اشاره نمود.

از دیگر وظایف اشاره‌شده در قانون نظام صنفی؛ تشکیل کمیسیون‌های رسیدگی به شکایات حل اختلاف، وصول مالیات و عوارض و هزینه‌های خدمات به نمایندگی از سازمان‌های دیگر، ایجاد تسهیلات لازم برای برگزاری دوره‌های آموزشی افراد صنف و…  می‌باشد. برای آشنایی کلی با مراحل دریافت جواز کسب از این اتحادیه کلیک کنید.

خدمات آنلاین اتحادیه صنف تولیدکنندگان و فروشندگان پوشاک تهران

اتحادیه‌پوشاک تهران در وب‌سایت خود به نشانی espt.ir اقدام به ارائه برخی از خدمات به افراد صنفی و مصرف‌کنندگان به‌صورت آنلاین می‌نماید. این خدمات عبارت‌اند از:

 • پیگیری پرونده‌های مربوط به صدور جواز کسب
 • درخواست برای تعویض پروانه کسب
 • پیگیری تعویض پروانه کسب
 • درخواست برای مجوز فروش فوق‌العاده
 • پیگیری برای فروش فوق‌العاده
 • پرداخت آنلاین حق عضویت
 • تائید لحظه‌ای فیش‌های واریزی
 • ثبت شکایات صنفی
 • پیگیری شکایات انجام‌شده
 • پذیرش اینترنتی

فعالیت و عضویت در اتحادیه

اگر شما قصد دارید که یک واحد صنفی در حوزه تولید و فروش پوشاک و شهر تهران افتتاح نمایید. ابتدا باید مطابق با قانون نظام صنفی برای قانونی نمودن فعالیت اقتصادی خود جواز کسب دریافت نمایید. شما با درخواست صدور جواز کسب به اتحادیه‌پوشاک تهران گام اول را برای عضویت در این اتحادیه برمی‌دارید.

در صورتی که شرایط و مدارک شما برای راه‌اندازی یک واحد صنفی در حوزه تولید و فروش پوشاک در شهر تهران کافی باشد. اتحادیه صنف تولیدکنندگان و فروشندگان پوشاک تهران با درخواست صدور جواز کسب شما موافقت می‌نماید. به این ترتیب شما با برای یک واحد صنفی در این حوزه و پرداخت حق عضویت در اتحادیه عضو می‌شوید. و می‌توانید در اتحادیه صنف تولیدکنندگان و فروشندگان پوشاک تهران فعالیت کنید. خوب است بدانید که اتحادیه صنف تولیدکنندگان و فروشندگان پوشاک تهران هم برای اشخاص حقیقی و هم برای اشخاص حقوقی مجوز کسب صادر می‌نماید.

برای دریافت جواز کسب پوشاک کلیک کنید.

دوره‌های آموزشی اتحادیه صنف تولیدکنندگان و فروشندگان پوشاک تهران

اتحادیه‌پوشاک تهران برای کسب آمادگی و افزایش سطح مهارت و دانش افراد صنفی گذراندن دوره‌های آموزشی را پیش از صدور جواز کسب الزامی کرده است. دوره‌های آموزشی ممکن است توسط اتحادیه‌ها و یا به‌صورت برون‌سپاری و توسط سایت مرکز آموزشی انجام گیرد. انواع دوره‌ها به‌صورت حضوری و غیرحضوری ارائه می‌شوند.

متقاضی برای شرکت در دوره‌های آموزشی موظف است که معرفی‌نامه از اتحادیه مربوطه و فیش پرداخت هزینه آموزش را ارائه نماید. لازم به ذکر است که متقاضی شرکت در دوره‌های آموزشی باید در آزمون نهایی این دوره‌ها نیز شرکت نموده و نمره قبولی کسب کند. درصورتی‌که متقاضی موفق به کسب نمره قبولی نشود می‌تواند برای دومین بار در آزمون با پرداخت ۲۰ درصد از هزینه آموزش شرکت کند. در پایان ارزشیابی به متقاضی گواهینامه پایان دوره اعطا می‌شود. برای شرکت در آزمون و امتحان کسب و کار، وارد سامانه آموزش اصناف بشوید.

هزینه‌های قانونی قابل پرداخت به اتحادیه پوشاک تهران

مادی و هزینه‌های قانونی قابل پرداخت اتحادیه‌صنف تولیدکنندگان و فروشندگان پوشاک تهران عبارت است از:

 • حق عضویت دریافتی از افراد صنفی که به‌صورت سالانه پرداخت می‌شود.
 • مبلغ پرداختی در قبال خدمات غیرموظف اتحادیه
 • کمک‌های مالی از جانب اشخاص حقیقی یا حقوقی به اتحادیه.
 • کارمزد دریافت مالیات و هزینه‌های خدمات سایر سازمان‌ها از افراد صنفی.
 • دریافت درصدی از مبلغ صدور و تمدید پروانه کسب.

اگر در مورد هزینه های پرداختی مساله ای برایتان پیش امده می توانید از طریق کمیسیون رسیدگی به شکایات یا اتاق اصناف تهران یا شهرستان مربوطه اقدام کنید.

برای دریافت مشاوره حقوقی و تجاری می توانید با متخصصین و وکلای با تجربه وکیل دات کام با شماره 02166419012 تماس بگیرید یا می توانید مقالات مجله حقوقی وکیل دات کام را مطالعه نمایید.

سؤالات متداول

خدمات و وظایف اتحادیه صنف تولیدکنندگان و فروشندگان پوشاک تهران چیست ؟
صدور و تمدید پروانه کسب برای متقاضیان فعالیت در صنف موردنظر و نظارت بر فعالیت این اعضا، تشکیل گروه‌های رسیدگی به شکایات حل اختلاف، وصول مالیات و عوارض و هزینه‌های خدمات به نمایندگی از سازمان‌های دیگر، ایجاد تسهیلات لازم برای برگزاری دوره‌های آموزشی افراد صنف و…

اعضای هیئت‌مدیره اتحادیه صنف تولیدکنندگان و فروشندگان پوشاک به چه صورت انتخاب می‌شوند ؟
اعضای هیئت‌مدیره اتحادیه هر ۴ سال یک‌بار با برگزاری انتخابات و رای شاغلین در صنف اتحادیه انتخاب می‌گردند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
دریافت مشاوره