تجاریسایر موضوعات تجاری

اتحادیه حق العملکاران میوه و تره بار تهران

آیا شما اتحادیه حق العملکاران میوه و تره بار تهران را می‌شناسید؟ اتحادیه‌های اصناف شامل نفراتی می‌شوند اهداف مشترکی دارند و در راستای احقاق حقوق حرفه و پیشه مورد نظر خود فعالیت می‌نمایند. در ادامه این مطلب سعی داریم به معرفی اتحادیه صنف حق‌العمل‌کاران میوه و تره‌بار تهران بپردازیم.

برای دریافت مشاوره حقوقی و تجاری می توانید با متخصصین و وکلای با تجربه وکیل دات کام با شماره 02166419012 تماس بگیرید.

معرفی اتحادیه صنف حق‌العمل‌کاران میوه و تره‌بار تهران

اتحادیه صنف حق العملکاران یا بار فروشان میوه و تره بار تهران در سال ۱۳۳۱ تاسیس شده است. این اتحادیه مانند سایر اتحادیه‌های اصناف متشکل از افراد خوشنام و فعال در همین صنف می‌باشد. هدف از تشکیل اتحادیه صنف حق‌العمل‌کاران میوه و تره‌بار تهران ایجاد همکاری میان کاسبان این صنف و حمایت از حقوق صنفی این رسته است. این اتحادیه موظف است ارائه خدمات به مصرف‌کنندگان را بهبود ببخشد و اجرای قوانین و آیین‌نامه‌های نظام صنفی را در این رسته بر عهده بگیرد.
اداره امور داخلی اتحادیه حق العملکاران میوه و تره بار تهران بر عهده اعضای هیئت‌مدیره اتحادیه می‌باشد. اعضای هیئت‌مدیره هر ۴ سال یکبار و با رای شاغلین در صنف حق‌العمل‌کاران میوه و تره‌بار تهران انتخاب می‌شوند. در حال حاضر اعضای فعلی اتحادیه صنف حق‌العمل‌کاران میوه و تره‌بار تهران عبارت هستند از آقایان:

 • مصطفی دارایی نژاد رئیس هیئت‌مدیره
 • حسن صابری هرندی نایب‌رئیس اول اتحادیه
 • علی حاجی فتحعلی‌ها نایب‌رئیس دوم اتحادیه
 • علیرضا متبحری خزانه‌دار اتحادیه
 • بهمن رحیم وندهیر دبیر اتحادیه
 • اکبر یاوری فروشانی و داود برآبادی عضو معمولی هیئت‌مدیره
 • فضل‌الله کریمی یزدی بازرس اصلی اتحادیه

جهت شرکت در این انتخابات وارد سامانه ساران بشوید.

آدرس و تلفن اتحادیه حق العملکاران میوه و تره بار تهران

اتحادیه صنف حق‌العمل‌کاران میوه و تره‌بار تهران در میدان بزرگ میوه و تره‌بار تهران، ضلع غربی مسجد سیدالشهدا(ع) واقع شده است. شما می‌توانید برای برقراری تماس تلفنی با این اتحادیه به شماره‌های زیر تماس حاصل نمایید:
۵۵۰۲۹۲۶۸_۰۲۱
۵۵۰۲۹۳۲۹_۰۲۱
۵۵۵۱۶۵۸۷_۰۲۱
۵۵۵۱۶۶۴۲_۰۲۱
۵۵۵۱۶۴۷۵_۰۲۱

خدمات و وظایف اتحادیه حق العملکاران میوه و تره بار تهران

اتحادیه‌های اصناف وظایف مشابهی دارند. مهم‌ترین و بدیهی‌ترین وظیفه یک اتحادیه صدور جواز کسب، تمدید آن و نظارت بر فعالیت دارندگان این جواز می‌باشد. وظایف تمامی اتحادیه‌های اصناف مانند اتحادیه صنف حق العمل کاران میوه و تره بار تهران توسط قانون نظام صنفی تعیین شده است. ماده ۳۰ قانون نظام صنفی در شانزده بند به طور کامل وظایف و خدمات اتحادیه‌های اصناف مانند اتحادیه صنف حق‌العمل‌کاران میوه و تره‌بار تهران را شرح داده است.

اگر در مورد هزینه های پرداختی مساله ای برایتان پیش امده می توانید از طریق کمیسیون رسیدگی به شکایات یا اتاق اصناف تهران یا شهرستان مربوطه اقدام کنید.

ماده ۳۰ قانون نظام صنفی

همان‌طور که گفتیم خدمات و وظایف اتحادیه‌های اصناف مانند اتحادیه صنف حق‌العمل‌کاران میوه و تره‌بار تهران مشابه یکدیگر است. که این وظایف و خدمات به طور کامل در ماده ۳۰ قانون نظام صنفی شرح داده شده است. برخی از این وظایف ذکر شده در قانون عبارت‌اند از:

 • پیشنهاد به اتاق اصناف شهرستان در باب تغییر یا تنظیم ضوابط صدور جواز کسب.
 • اجرای آیین‌نامه‌ها و بخشنامه‌ها و … که به صورت قانون به اتحادیه‌ها ابلاغ می‌شود.
 • صدور جواز کسب، تمدید جواز کسب و ابطال جواز کسب با رعایت شرایط و قوانین نظام صنفی.
 • جلوگیری از فعالیت کاسبان بدون جواز و تعطیلی محل کسب متخلفین.
 • تنظیم بودجه سالیانه اتحادیه و تنظیم ترازنامه سالانه اتحادیه و همچنین تسلیم هردو سند در موعد مقرر به اتاق اصناف شهرستان.
 • ایجاد تسهیلات لازم جهت برگزاری دوره‌های آموزشی مورد نیاز اعضای اتحادیه و همچنین برگزاری دوره‌های آموزش احکام تجارت و کسب و کار و… پیش از صدور پروانه کسب برای متقاضی.
 • تشکیل کمیسیون‌های رسیدگی به شکایات، حل اختلافات ایجاد شده در صنف، بازرسی از واحدهای صنفی و سایر کمیسیون‌های قانونی.
 • دریافت نمودن عوارض و هزینه خدمات ارائه شده به افراد صنفی به نمایندگی از سازمان‌های وابسته به دولت نظیر شهرداری و وزارتخانه‌ها.
 • ارائه نمودن پیشنهاد به اتاق اصناف شهرستان در مورد تعیین نرخ کالا و خدمات صنف، تعداد واحدهای صنفی مورد نیاز در هر سال برای صدور جواز کسب و … .

عضویت و فعالیت در اتحادیه صنف حق‌العمل‌کاران میوه و تره‌بار تهران

شاید شما نیز از جمله افرادی باشید که قصد عضویت و فعالیت در اتحادیه صنف حق‌العمل‌کاران میوه و تره‌بار تهران را دارید. برای عضویت در اتحادیه صنف حق‌العمل‌کاران میوه و تره‌بار تهران ابتدا باید به راه‌اندازی یک واحد صنفی در این رسته و در شهر تهران اقدام نمایید. راه‌اندازی قانونی یک واحد صنفی مستلزم دریافت جواز کسب از اتحادیه مربوطه می‌باشد.

برای آشنایی کلی با مراحل دریافت جواز کسب از این اتحادیه کلیک کنید.

جهت دریافت جواز به اتحادیه صنف حق العملکاران میوه و تره بار تهران درخواست ارائه نمایید. این اتحادیه با در نظر گرفتن ضوابط و پس از بررسی شرایط شما اجازه صدور جواز کسب را صادر می‌نماید. خوب است بدانید که اتحادیه صنف حق‌العمل‌کاران میوه و تره‌بار تهران هم برای اشخاص حقیقی و هم برای اشخاص حقوقی مجوز کسب صادر می‌نماید‌. بنابراین شما با دریافت جواز کسب و پرداخت حق عضویت سالانه به اتحادیه صنف حق‌العمل‌کاران میوه و تره‌بار تهران عضوی از این اتحادیه خواهید شد.

لازم به ذکر است پیش از صدور جواز کسب، متقاضی باید دوره‌های آموزشی لازم را بگذراند. و در آزمون پایانی این دوره‌ها شرکت نموده و نمره قبولی کسب نماید. در پایان دوره‌های آموزشی لازم برای صدور جواز کسب و قبولی در آزمون، گواهینامه پایان دوره به متقاضی اعطا می‌گردد.

برای شرکت در آزمون و امتحان کسب و کار، وارد سامانه آموزش اصناف بشوید.

برای دریافت مشاوره حقوقی و تجاری می توانید با متخصصین و وکلای با تجربه وکیل دات کام با شماره 02166419012 تماس بگیرید یا می توانید مقالات مجله حقوقی وکیل دات کام را مطالعه نمایید.

سؤالات متداول

اتحادیه صنف حق‌العمل‌کاران میوه و تره‌بار تهران در چه سالی تاسیس شد ؟
اتحادیه صنف حق‌العمل‌کاران یا بارفروشان میوه و تره‌بار تهران در سال ۱۳۳۱ تاسیس شده است.

مهمترین وظیفه اتحادیه صنف حق‌العمل‌کاران میوه و تره‌بار تهران چیست ؟
مهمترین و بدیهی‌ترین وظیفه یک اتحادیه صدور جواز کسب، تمدید آن و نظارت بر فعالیت دارندگان این جواز می‌باشد.

عضویت در اتحادیه صنف حق العملکاران میوه و تره بار تهران به چه صورت انجام می‌گیرد ؟
راه‌اندازی یک واحد صنفی در این رسته، دریافت جواز کسب از اتحادیه، پرداخت حق عضویت سالانه به اتحادیه.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
دریافت مشاوره