تجاریسایر موضوعات تجاری

اتحادیه تعمیرکاران خودرو تهران

آیا با اتحادیه تعمیرکاران خودرو تهران آشنا هستید؟ اتحادیه‌های اصناف متشکل از افراد صنفی می‌گردند که برای حفظ حقوق شغل و حرفه‌ای خود در راستای اهداف مشترکی تلاش می‌کنند. اتحادیه صنف تعمیرکاران خودرو تهران نیز یکی از اتحادیه‌های فعال در این شهر می‌باشد. که در ادامه مطلب قصد داریم به معرفی این اتحادیه و وظایف خدمات آن بپردازیم.

برای دریافت مشاوره حقوقی و تجاری می توانید با متخصصین و وکلای با تجربه وکیل دات کام با شماره 02166419012 تماس بگیرید.

اتحادیه تعمیرکاران خودرو تهران

اتحادیه صنفی از افراد خوشنام همان صنف با هدف حمایت از حقوق صنفی، بهبود بخشیدن به ارائه خدمات به مصرف‌کننده و ایجاد یک همکاری مناسب در میان کاسبان صنف ایجاد می‌شود. در هر شهر و شهرستان مختلف اتحادیه‌های اصناف مخصوص به همان شهر تشکیل می‌گردند. اتحادیه صنف تعمیرکاران خودرو تهران یکی از اتحادیه‌های فعال و موجود در تهران می‌باشد.
مدیریت اتحادیه‌صنف تهران بر عهده اعضای هیئت‌مدیره آن می‌باشد. اعضای هیئت‌مدیره هر صنف هر چهار سال یک‌بار و با برگزاری انتخابات و رای شاغلین در آن صنف برگزیده می‌شوند. گاهی ممکن است یک شخص بیش از ۴ سال در میان اعضای هیئت‌مدیره صنف باقی بماند. این رخداد نشان‌دهنده رای آوردن مداوم این شخص در دوره‌های متوالی انتخابات هیئت‌مدیره اتحادیه صنف می‌باشد.

برای شرکت در آزمون و امتحان کسب و کار، وارد سامانه آموزش اصناف بشوید.

اعضای هیئت‌مدیره اتحادیه تعمیر کاران خودرو

همان‌طور که پیشتر اشاره کردیم اعضای هیئت‌مدیره اتحادیه صنف تعمیرکاران‌خودرو تهران با برگزاری انتخابات و در دوره‌های ۴ ساله برگزیده می‌شوند. در حال حاضر اعضای هیئت‌مدیره اتحادیه صنف تعمیرکاران خودرو تهران عبارت‌اند از:

 • رئیس هیئت‌مدیره جناب آقای علیرضا نیک‌آیین می‌باشند. که رسته شغلی ایشان سنگین کار است.
 • نایب‌رئیس اول اتحادیه جناب آقای محمد کامیابی زاده می‌باشند. که رسته شغلی ایشان پمپ انژکتور است.
 • آقای جواد کاهر در سمت نائب رئیس دوم قرار دارند. و رسته شغلی ایشان تعمیرات ماشین‌های سواری است.
 • جناب آقای ناصر همرنگ در سمت خزانه‌دار اتحادیه هستند. رسته شغلی‌ ایشان ماشین‌آلات راه‌سازی و کشاورزی می‌باشد.
 • آقای سقراط مانقاساریان در سمت دبیر اتحادیه و عضو هیئت‌مدیره هستند. و رسته شغلی ایشان تعمیرات ماشین‌های سواری می‌باشد.
 • آقایان محسن خلیلی آزاد و امید صمدی عضو معمولی هیئت‌مدیره می‌باشند. که رسته شغلی ایشان به ترتیب پمپ انژکتور و تعمیرات ماشین‌های سواری است.
 • آقای شیرزاد کرمی در سمت بازرس اصلی اتحادیه صنف‌تعمیرکاران خودروتهران قرار دارند. و رسته شغلی ایشان هیدرولیک فرمان می‌باشد.

جهت شرکت در این انتخابات وارد سامانه ساران بشوید.

وظایف و خدمات اتحادیه

مطابق با تعریف قانون نظام صنفی تمامی اتحادیه‌های اصناف وظایف و مأموریت‌های یکسانی دارند. بنابراین اتحادیه صنف تعمیرکاران‌خودرو تهران نیز از این قاعده مستثنا نمی‌باشد. ماده ۳۰ قانون نظام صنفی کلیه وظایف خدمات یک اتحادیه را شرح داده است. برخی از این خدمات و وظایف اتحادیه صنف تعمیرکاران خودرو تهران به شرح زیر می‌باشد:

 • اجرا نمودن بخشنامه‌ها و مصوبات هیئت عالی نظارت و قوانین نظام صنفی که به اتحادیه‌ها ابلاغ می‌شود بر عهده اتحادیه‌های اصناف می‌باشد.
 • خدماتی نظیر صدور پروانه کسب، تمدید پروانه کسب و همچنین اعمالی مانند ابطال پروانه کسب و یا تعطیلی محل کسب به جهت انجام تخلفات و جلوگیری از ادامه فعالیت‌های واحدهای صنفی بدون جواز کسب بر عهده اتحادیه صنفی می‌باشد.
 • اتحادیه اصناف موظف هستند که تسهیلاتی جهت برگزاری دوره‌های آموزش موردنیاز افراد صنفی ایجاد نماید. همچنین باید دوره‌های آموزشی احکام تجارت و کسب‌وکار را برای افراد صنفی ارائه نماید. اتحادیه می‌تواند ارائه این آموزش‌ها را به صورت مستقل و یا با کمک سایر سازمان‌ها انجام دهد.
 • خدماتی که توسط وزارتخانه‌ها، شهرداری‌ها و سازمان‌های وابسته به دولت به افراد صنف ارائه می‌شود مالیات و هزینه‌های دارند. که وصول این مالیات و عوارض بر عهده اتحادیه‌ها به نمایندگی از سازمان‌های مذکور می‌باشد.
 • اتحادیه‌ها موظف به تشکیل دادن کمیسیون‌هایی برای رسیدگی به شکایات و حل اختلافات صنفی دارند. و همچنین تشکیل کمیسیون‌های برای بازرسی از واحدهای صنفی و سایر کمیسیون‌های که در هیئت عالی نظارت تصویب شده است.
 • از دیگر وظایف اتحادیه‌ها ارائه نمودن پیشنهاد لازم به اتاق اصناف شهرستان برای تعیین کردن نرخ کالا و خدمات صنف مربوط به خود و همچنین تعیین نمودن واحدهای صنفی که در هر سال جهت صدور جواز کسب لازم است؛ می‌باشد.

برای آشنایی کلی با مراحل دریافت جواز کسب از این اتحادیه کلیک کنید.

راه‌های ارتباطی با اتحادیه صنف تعمیرکاران خودرو تهران

اتحادیه صنف تعمیرکاران خودرو تهران در خیابان سعدی شمالی، خیابان برادران قائدی (هدایت)، پلاک ۹۹ واقع شده است. شما می‌توانید با استفاده از شماره‌های زیر با این مجموعه تماس بگیرید:
۰۲۱۷۷۵۳۱۷۲۳
۰۲۱۷۷۶۴۶۰۶۰
۰۲۱۷۷۶۱۴۱۸۳
۰۲۱۷۷۶۱۴۱۷۲
۰۲۱۷۷۵۳۱۶۱۴

همچنین شما می‌توانید از طریق فکس به شماره ۰۲۱۷۷۶۲۷۷۲۰ و ایمیل به نشانی emekanisian@yahoo.com با اتحادیه صنف تعمیرکاران خودرو تهران ارتباط برقرار نمایید.

اگر در مورد هزینه های پرداختی مساله ای برایتان پیش امده می توانید از طریق کمیسیون رسیدگی به شکایات یا اتاق اصناف تهران یا شهرستان مربوطه اقدام کنید.

برای دریافت مشاوره حقوقی و تجاری می توانید با متخصصین و وکلای با تجربه وکیل دات کام با شماره 02166419012 تماس بگیرید.

سوالات متداول

اتحادیه صنف تعمیرکاران خودرو تهران با چه اهدافی تشکیل شده است ؟
اتحادیه با هدف حمایت از حقوق صنفی، بهبود بخشیدن به ارائه خدمات به مصرف کننده و ایجاد یک همکاری مناسب در میان کاسبان صنف ایجاد شد.

نشانی اتحادیه صنف تعمیرکاران خودرو تهران چیست ؟
اتحادیه صنف تعمیرکاران خودرو تهران در خیابان سعدی شمالی، خیابان برادران قائدی (هدایت)، پلاک ۹۹ واقع شده است.

نوشته های مشابه

‫3 دیدگاه ها

 1. سلام وقت بخیر حقیر بازنشسته فرهنگی هستم خودر من۲۰۷ اتومات است چند وقت پیش چراغ گیربکسم ماشینم روشن شد بردم به گاراژی که کارشان به فقط تخصصی فقط گیربکس تعمیر کار از من خواست موقع باز کردن گیربکس درتعمیر گاه باشم من اونجا بودم با کر وگفتم که گیر بکس شما مرخص بخواهی تعمیر کنی هزینه اش زیاد بهتر گیر بکس استوک اروپایی بخری من قبول کر دم وگفتن که۲۵ میلیون وگیر بکس ماشین خودت مال شما من ۳۵۳۰۰۰۰۰ تومان با دریافت فاکتور تسویه کر دم موقعی که جهت دریافت داغی گیربکس از دا دن اون خودا ری کردن بلاخره با گرفتن رسید یک عدد گیربکس تحویل من دادن وقتی اوردم دیدم اصلا مال من نیست من قبلاا شما ره بدنه را داشتم تطبق دادم دیدم فرق داره واینکه قطعات سالم به درد بخور را باز کردن وتوربین راهم برداشتن؟

  1. سلام میتونید برای شکایت از طریق اتحادیه و یا مراجع قضایی پیگیری بکنید. لطفا با شماره های درج شده برای راهنمایی تماس بگیرید.

 2. سلام من ماشینم سمند سورن ۹۳ هست اول گفتن سیم کلاج بریده راه نرفت گفتن دیسک و صفحه کلاج باید عوض شود و عوض کردن خلاصه یک فاکتور به من دادند که شاخ در آوردم.
  دو ملیون فقط اجرت تعویض دیسک و صفحه، دویست هزار تومن اجرت تعویض دسته موتور که نمیدونم چه ربطی داشته ، ۳۰۰ هزار تومن تعویض سیم کلاج و اگر میشد فاکتور ضمیمه میکردم تا ببینید ،
  سئوال من از شما اتحادیه محترم این است که آیا اجرت تعویض دیسک و صفحه دو ملیون تومن هست و مابقی ،. لطفا کمک کنید من یک زن تنها هستم که با همین ماشین خرج زندگی و بچه هامو و شوهر مریض مو میدم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
دریافت مشاوره