خانوادهطلاق

طلاق غیر مدخوله | حقوق مالی زن در طلاق پیش از رابطه زناشویی

طلاق غیر مدخوله و فوری چه شرایطی باید داشته باشد؟ وقتی زن و شوهر پس از عقد نکاح متوجه شوند که امکان سازش با یکدیگر را ندارند و ‌‌‌‌‌نمی‌توانند در کنار هم زندگی کنند ‌‌‌‌می‌توانند به صورت قانونی از هم جدا شوند که به این کار طلاق گفته ‌‌‌‌می‌شود. طلاق انواع مختلفی دارد و زن و شوهر ‌‌‌‌می‌بایست مراحل قانونی آن را طی نمایند تا بتوانند از هم جدا شوند. در ادامه قصد داریم توضیحاتی را در خصوص طلاق غیر مدخوله خدمت شما عزیزان ارائه نماییم، با ما همراه باشید. برای دریافت خدمات از وکیل طلاق کلیک کنید.

برای دریافت مشاوره حقوقی می توانید با متخصصین و وکلای با تجربه وکیل دات کام با شماره 02166419012 تماس بگیرید.

طلاق بائن چیست ؟

طلاق بائن یکی از انواع طلاق ‌‌‌‌می‌باشد که قوانین متفاوتی برای آن وضع شده است. در طلاق بائن‌ مرد ‌‌‌‌‌نمی‌تواند در مدت عده به زن رجوع کند و یا به زندگی مشترک ادامه دهد و‌ در صورتی که از طلاق پشیمان شده باشد ‌‌‌‌می‌بایست دوباره با زن عقد کند تا قانون به او اجازه دهد که به زندگی مشترک را با همسر خود ادامه دهد.

طلاق غیر مدخوله جزو طلاق‌های بائن است یا رجعی ؟

از آن جایی که در طلاق غیرمدخوله زن هنوز باکره است طلاق او جزو طلاق‌های بائن به حساب آمده و طلاق رجعی نیست زیرا مرد ‌‌‌‌‌نمی‌تواند در مدت زمان عده به زن رجوع نماید.

طلاق غیر مدخوله

طلاق غیر مد‌خوله قوانین متفاوتی نسبت به دیگر انواع طلاق دارد و زن و شوهر بایست به این قوانین توجه کنند. در طلاق غیر مد‌خوله زن و شوهر هنوز اقدام به برقراری رابطه زناشویی نکرده‌‌اند و زن هنوز باکره است. فرقی ‌‌‌‌‌نمی‌کند که آن‌ها در دوران عقد باشند و یا عروسی کرده باشند و همین که زن باکره باشد طلاق او بائن غیر مد‌خوله به حساب ‌‌‌‌می‌آید. همچنین مرد نیز در طلاق غیر مدخوله حق رجوع به زن را در مدت عده نخواهد داشت.

مدت زمان عده در طلاق غیر مدخوله

قانونگذار هیچ مدت زمانی را برای عده طلاق غیر مد‌خوله در نظر ‌‌‌‌‌نمی‌گیرد و زن پس از طلاق بائن ملزم به نگه داشتن عده نخواهد بود. زن ‌‌‌‌می‌تواند بلافاصله پس از طلاق غیر مدخوله با مرد دیگری ازدواج کند و این کار نیز هیچ گونه منع فانونی ندارد.

مهریه زن غیر مدخوله

او مستحق نصف مهریه است. خانم هایی که در دادخواست خود طلاق غیر مدخوله می‌دهند، نمی‌توانند تمام مهریه را مطالبه بکنند. بلکه تنها نصف مهریه برای آن ها در نظر گرفته می‌شود. برای آشنایی با نحوه مطالبه مهریه کلیک کنید.

برای دریافت مشاوره طلاق می توانید با متخصصین و وکلای با تجربه وکیل دات کام با شماره 02166419012 تماس بگیرید یا می توانید مقالات مجله حقوقی وکیل دات کام را مطالعه نمایید.

برای دریافت اطلاعات بیشتر در خصوص طلاق بائن غیر مد‌خوله، به کانال تلگرام حقوقی وکیل دات کام مراجعه نمایید. کارشناسان مرکز مشاوره حقوقی وکیل دات کام نیز آماده‌اند تا با ارائه خدماتی در زمینه مشاوره حقوقی تلفنی وکیل دات کام به سوالات شما عزیزان پیرامون طلاق بائن غیر مد‌خوله پاسخ دهند.

 

سوالات متدوال

طلاق بائن چیست ؟

طلاق بائن به طلاقی گفته ‌‌‌‌می‌شود که مرد ‌‌‌‌‌نمی‌تواند در مدت عده به زن رجوع نماید.

آیا طلاق بائن عده دارد ؟

خیر هیچ مدت زمانی برای عده طلاق بائن در نظر گرفته نشده است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
دریافت مشاوره