خانوادهطلاق

طلاق بائن چیست | انواع طلاق

طلاق بائن یعنی چی؟ طلاقی اقدا‌می است که پس از انجام آن زن و مرد دیگر به هم محرم نخواهند بود و ‌زندگی مشترکشان پایان می‌یابد. طلاق انواع مختلفی دارد که هر کدام شرایط و قوانین خاص خود را خواهند داشت. طی انجام طلاق مرد ‌می‌بایست مهریه زن را به او بپردازد تا طلاق صورت بگیرد. با توجه به اختصاص یک مبحث مهم در قانون مدنی به نوعی خاص از طلاق به نام طلاق بائن در ادامه قصد داریم توضیحاتی را در خصوص این طلاق و انواع آن خدمتتان ارائه نماییم، با ما همراه باشید.

برای دریافت مشاوره حقوقی می توانید با متخصصین و وکلای با تجربه وکیل دات کام با شماره 02166419012 تماس بگیرید.

طلاق بائن چیست ؟

طلاق با‌ئن به طلاقی گفته ‌می‌شود که طی انجام آن مرد دیگر ‌‌‌نمی‌تواند در مدت زمان عده به زندگی مشترک بازگردد و برای دوباره زندگی کردن با زن ‌می‌بایست دوباره با او عقد کند. در طلاق بائن مرد در مدت زمان عده ملزم به پرداخت نفقه نخواهد بود و حتی قانون او را ملزم به فراهم کردن محل سکونت برای زن ‌‌‌نمی‌کند. در واقع در طلاق با‌ئن عده وجود ندارد و رابطه ارث بری نیز وجود ندارد.

برای دریافت مشاوره طلاق کلیک کنید.

انواع طلاق بائن

طلاق با‌ئن انواع مختلفی دارد و هر کدام شرایط و قوانین خاص خود را دارند. جدایی زن و مرد ‌می‌بایست دارای شرایطی باشد که آن را طلاق با‌ئن بنامند. مطابق ماده ۱۱۴۵ قانون مدنی انواع طلاق با‌ئن به شرح زیر ‌می‌باشند:

  • چنانچه زن و شوهر پیش از وقوع رابطه زناشویی از یکدیگر طلاق بگیرند طلاق آن‌‌ها جزو طلاق‌‌های بائن به حساب ‌می‌آید.
  • اگر زن یائسه باشد و سپس از همسر خود طلاق بگیرد طلاق او از نوع با‌ئن است.
  • اگر زن برای راضی نمودن مرد به انجام طلاق به او مبلغی را پرداخت نماید طلاق آن‌ها با‌ئن خواهد بود زیرا در‌‌‌‌‌ این صورت مرد امکان رجوع به زندگی مشترک را ندارد.
  • چنانچه زن و شوهر سه بار از یکدیگر طلاق گرفته باشند در بار سوم دیگر مرد امکان رجوع نخواهد داشت و طلاق آن‌‌ها جزو طلاق‌‌های بائن به حساب ‌می‌آید.

برای دریافت مشاوره حقوقی می توانید با متخصصین و وکلای با تجربه وکیل دات کام با شماره 02166419012 تماس بگیرید یا می توانید مقالات مجله حقوقی وکیل دات کام را مطالعه نمایید.

برای دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه طلاق با‌‌ئن و انواع آن ‌می‌توانید به سایت وکیل دات کام مراجعه نمایید و از خدمات ویژه‌‌‌‌‌ این سایت بهره مند گردید. مرکز وکیل دات کام شما را در حل پرونده‌‌های حقوقی خود یاری ‌می‌نماید. از خدمات‌‌‌‌‌ این مرکز ‌می‌توان به حل انواع پرونده‌‌های حقوقی و ارائه مشاوره حقوقی تهران اشاره نمود.

برای دریافت اطلاعات بیشتر در خصوص طلاق با‌ئن، به کانال تلگرام حقوقی وکیل دات کام مراجعه نمایید. کارشناسان مرکز مشاوره حقوقی وکیل دات کام نیز آماده‌اند تا با ارائه خدماتی در زمینه مشاوره حقوقی تلفنی وکیل دات کام به سوالات شما عزیزان پیرامون طلاق با‌ئن پاسخ دهند.

 

 

سوالات متدوال

طلاق بائن چیست ؟

طلاقی است که طی انجام آن مرد ‌‌‌نمی‌تواند به زندگی مشترک بازگردد و  برای رجوع ‌می‌بایست دوباره با زن ازدواج کند.

آیا طلاق پیش از انجام رابطه زناشویی جزو طلاق‌‌های بائن است ؟

بله

اگر زن و شوهر سه بار از یکدیگر جدا شوند در بار سوم طلاق آن‌ها بائن است ؟

بله

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
دریافت مشاوره