آزمون های حقوقیوکالت

مهاجرت به عمان

مهاجرت به عمان در سال‌های اخیر بسیار رشد داشته است. چراکه عمان در عرصه جهانی به عنوان یکی از صلح‌طلب‌ترین کشور‌های خاورمیانه شناخته می‌شود. پیشینه سیاسی این کشور نشان می‌دهد که در هیچ‌یک از تنش‌های خاورمیانه و خلیج‌فارس ورود نکرده است. علاوه بر آن ارزش بالای پول ملی این کشور نیز از دلایل دیگر رشد مهاجرت به عمان است. بسیاری از ایرانیان نیز برای تحصیل، زندگی و کار به این کشور مهاجرت می‌نمایند. در ادامه این مقاله به موضوع مهاجرت به عمان و روش‌های آن خواهیم پرداخت. برای تسریع روند می‌توانید از خدمات وکیل مهاجرت استفاده نمایید.

برای دریافت مشاوره حقوقی می توانید با متخصصین و وکلای با تجربه وکیل دات کام با شماره 02166419012 تماس بگیرید.

مهاجرت به عمان و مزایای آن

ممکن است با وجود فرصت مهاجرت به استرالیا و کانادا و آمریکا و.. کشور عمان اولین انتخاب افراد برای مهاجرت نباشد. اما این کشور می‌تواند برای مهاجرین یک مسیر رو به پیشرفت بسیار خوبی فراهم آورد. کشور عمان اقتصاد رو به رشدی دارد و همچنین با داشتن مناسبات سیاسی گسترده درمجموع مقصد مناسبی برای مهاجرت محسوب می‌شود. مهاجرت کردن به عمان مزایای زیادی دارد که شامل موارد زیر می‌شود:

 • در صورت اخذ ویزای کوتاه‌مدت امکان دریافت وام با بهره کم وجود دارد.
 • عمان جمعیت کمی دارد و رقابت شغلی در این کشور محدود است
 • فرصت‌های همکاری بین‌المللی
 • روابط سیاسی میان ایران و عمان دوستانه است
 • برای شغل‌های تخصصی در این کشور دستمزدهای بالا تخصیص داده می‌شود
 • سرمایه‌گذاران از پرداخت مالیات بر درآمد شخصی معاف هستند
 • همچنین سرمایه‌گذارانی که شرکت یا کارخانه راه‌اندازی می‌نمایند تا ده سال اول از مالیات معاف‌اند
 • دور بودن این کشور از تنش‌های خاورمیانه
 • امکان اخذ ویزای فرودگاهی در این کشور وجود دارد
 • عمان ازنظر اقتصادی دارای ثبات است و رشد پایداری دارد

روش‌های مهاجرت به عمان

از آنجا که روابط ایران و عمان در سال‌های گذشته مبتنی بر دوستی و صلح بوده، روش‌های مهاجرت به این کشور برای اتباع ایرانی راحت‌تر از سایر کشور‌های حوزه خلیج‌فارس می‌باشد. بنابراین تنوع روش‌های مهاجرتی برای مردم ایران به کشور ایران از سایرین بیشتر است. روش‌های مهاجرتی به کشور عمان شامل مهاجرت از طریق تحصیل، ازدواج، کار، سرمایه‌گذاری، افراد موفق و هنرمندان، از طریق تولد، پناهندگی، از طریق همراه و مهاجرت توریستی می‌شود. در ادامه به معرفی برخی از این روش‌ها خواهیم پرداخت. برای آشنایی بیشتر با انواع مهاجرت کلیک کنید.

مهاجرت کاری

کشور عمان یکی از مقاصد مهاجرتی برای نیروهای متخصص است. متقاضیان مهاجرت کاری به عمان باید پیش از هر چیز موفق به دریافت گواهی noc شوند. این گواهی نشان می‌دهد که کارفرمای عمانی هیچ مخالفت و ممانعتی برای ورود متقاضی شغل به کشور عمان ندارد. متقاضیان مهاجرت کاری به عمان می‌توانند از دو نوع ویزای کار در این کشور استفاده کنند. اول ویزای استخدامی است که مخصوص افرادی است که قصد کار کردن در عمان را دارند. دوم ویزای اقامت برای همراهان و اعضای خانواده شخصی است که متقاضی کار در عمان باشد. نکته مثبت ویزای کار در عمان این است که بخش عمده‌ای از کار به عهده کارفرمای مهاجر می‌باشد. به عبارتی کارفرما باید کلیه هزینه‌ها مربوط به شغل و سایر شرایط را برعهده گیرد. برای اشنایی بیشتر با شرایط مهاجرت کاری کلیک کنید.

برخی شرایط باید در مهاجرت کاری به عمان در نظر گرفته شود که شامل:

 • سن متقاضی؛ برای نیروی کار بیش از 21 سال و کمتر از 60 سال باید باشد.
 • هزینه اخذ ویزای کار؛ برای دریافت هزینه ویزای کار عمان مبلغ 20 ریال عمان باید پرداخت شود که ممکن است تغییر کند.
 • مهلت 3 ماهه ویزای کار؛ بعد از سه ماه باید ویزای کار را تمدید کرد. هزینه دیرکرد برای تمدید به ازای هر ماه دیرکرد حدود 50 ریال عمان است.
 • نوع ویزای کاری کشور عمان چند بار ورود می‌باشد.

مهاجرت تحصیلی

تحصیل ابتدایی برای بومیان کشور عمان و کسانی که شهروندی این کشور را دارند رایگان است. زبان‌آموزشی در این مدارس به عربی می‌باشد. باقی دانش‌آموزان غیر بومی باید در مدارس بین‌المللی مشغول تحصیل گردند. در مدارس بین‌المللی زبان‌آموزشی انگلیسی می‌باشد. دانش‌آموزان بین‌الملل حدود 3 تا 10 هزار دلار به صورت سالانه هزینه خواهند داشت. برای آشنایی بیشتر با شرایط مهاجرت تحصیلی کلیک کنید.

مهاجرت سرمایه‌گذاری

مزیت‌های رقابتی کشور عمان برای سرمایه‌گذاران شامل موارد زیر می‌شود:

 • ثبات سیاسی و اقتصادی
 • حفظ قدرت پول ملی، قدرت پایدار در مبادلات ارزی
 • انتقال رایگان بودجه بدون محدودیت مالیاتی
 • معافیت مالیاتی از درآمد‌های شخصی
 • نرخ پایین مالیات گمرکی برای بسیاری از محصولات

به طور کلی اخذ ویزای عمان برای سرمایه‌گذاری به 3 شکل انجام می‌شود که شامل سرمایه‌گذاری از طریق خرید ملک، از طریق ثبت شرکت و از طریق سپرده بانکی و خرید اوراق قرضه و سهام می‌شود.

مهاجرت از طریق ازدواج

در صورت ازدواج با تبعه کشور عمان افراد می‌توانند شهروندی این کشور را به دست آورند. اخیراً در کشور عمان سن بلوغ برای ازدواج بالاتر رفته است. یکی از شرایط مهاجرت به عمان به روش ازدواج این است که شخص تبعه عمان باید بیشتر از بیست سال سن داشته باشد. در کشور عمان رضایت پدر دختر برای ازدواج وی با یک خارجی بسیار اهمیت دارد. لازم به ذکر است که فرد متقاضی دریافت اقامت از طریق ازدواج باید مجرد باشد. یعنی ازدواجی نداشته باشد یا طلاق گرفته باشد و یا همسر سابق وی فوت کرده باشد.

افرادی که متقاضی مهاجرت به عمان از طریق ازدواج با تبعه عمان هستند باید شرایط مهمی داشته باشند که شامل موارد زیر می‌شود:

 • عدم سوءپیشینه و سابقه کیفری
 • ثابت کردن صوری نبودن ازدواج
 • اثبات تمکن مالی از جانب همسر عمانی
 • تسلط داشتن به زبان عربی برای فرد متقاضی مهاجرت
 • اثبات زندگی با همسر عمانی به مدت ده سال

مهاجرت به عمان از طریق تولد

کشور عمان از سیستم خون پیروی می‌کند یعنی صرف به دنیا آمدن کودک در خاک عمان موجب نمی‌شود به او تابعیت عمان اعطا شود بلکه باید یکی از والدین کودک عمانی باشد. کودکی که والدین عمانی داشته باشد چه در عمان متولد شود که خارج از عمان تابعیت عمان دریافت خواهد کرد.

برای دریافت مشاوره حقوقی می توانید با متخصصین و وکلای با تجربه وکیل دات کام با شماره 02166419012 تماس بگیرید.

سؤالات متداول

ویژگی مهم و دلیل عمده‌ای که کشور عمان را به مقصدی مناسب برای مهاجرت تبدیل می‌کند چیست ؟

کشور عمان اقتصاد رو به رشدی دارد و همچنین با داشتن مناسبات سیاسی گسترده در مجموع مقصد مناسبی برای مهاجرت محسوب می‌شود.

روش‌های مهاجرت به کشور عمان برای ایرانیان چیست ؟

روش‌های مهاجرتی به کشور عمان شامل مهاجرت از طریق تحصیل، ازدواج، کار، سرمایه‌گذاری، افراد موفق و هنرمندان، پناهندگی، از طریق همراه و مهاجرت توریستی می‌شود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا
دریافت مشاوره